novinky e-mailem

mám zájem o zasílání novinek na e-mail

novinkyEmailem-tlacitko

Facebook

Farlin CZ s.r.o. na Facebooku

BabyFitness.cz

baby-fitness-logo-2

Maminky, buďte i po porodu fit a neřešte hlídání.
Cvičíme v Liberci i v Jablonci nad Nisou.


Slimák k snídani

slimakNový rok začneme hádankou. Kam si musíte zabalit tyto věci: Plovací kruh, sklenici včelího medu, ricinový olej (ten, kterým se mažou motorky), speciální lampičku z teleshoppingu, zrní, hrst kůry z dubu letního a sklenici vepřového sádla? Tipujete „Pustý ostrov“? Tenhle zdánlivě nesmyslný seznam možná oblíbenou dětskou hru připomíná. Správná odpověď ale zní „Do porodnice“.

Donedávna jsem si myslela, že všechno, co potřebuji vědět, najdu na internetu. Proto jsem se na něj obrátila i před porodem. A nezklamal. Nabízí tisíce rad, kterak si usnadnit porod, jak se co nejrychleji zahojit, čím potírat tu část těla a čím zase onu. Zobala jsem semínka, pila odvary ze slimáků (alespoň podle vzhledu), posilovala všechny možné i nemožné svaly a věřila, že víc už toho ani udělat nemůžu.

A protože miminko mělo špatnou polohu, stoupala jsem si poctivě každý den na 15 minut na hlavu. Prý se tak možná ještě otočí. Lékař mě zrazoval. V 38. týdnu a s nedostatkem plodové vody už není žádná šance, ale co by hormony poblázněná těhule nezkusila, že? Lékař měl pravdu, stojky nepomohly. Nedlouho před porodem mi ale sousedka dula poradila, ať si s miminkem hlavně povídám a výhody polohy hlavou dolů mu prostě vysvětlím. Nejsem z lidí, kteří by si povídali s nenarozeným miminkem, a při dlouhých monolozích směrem k pupíku jsem se cítila jako magor (omlouvám se za ten výraz, ale blázen je slabé slovo). Jenže ono to zabralo. Vašík zvládl kotrmelec, nad kterým zůstal paf i zdejší primář.

Od té doby chovám tichou úctu ke všem „babským radám“. A přestože některé opravdu zavání středověkem, neváhám ani chvilku. Manžel se trpělivě usmívá. Asi tuší, že by mohlo být ještě hůř. Kdybyste mi totiž poradili, že šestinedělím snáze propluji, budu-li mít na hlavě namazaný chleba s máslem, jdu do toho!

PS: Manžel by se asi přestal usmívat, kdyby tušil všechny mé pocity. Na pustý ostrov bych s sebou klidně vlekla všechny ty nesmysly zmíněné v úvodu, rozhodně bych ale nepřizvala jediného chlapa. Doufám, že za to mohou hormony, ale momentálně nevidím jediné ospravedlnění, proč muži zabírají na zeměkouli místo. A přitom je v Africe tolik hladových dětí!

Marta Vokurková

 

 

Komentáře (1)Add Comment
0
...
napsal sabina, duben 09, 2010
debile xhjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

Napiš komentář
menší | větší

busy
 
Webhosted by Dpoint - web & design $ shop